O nás

Představujeme coaledu, z. ú., naši novou neziskovou organizaci – zapsaný ústav. Naším cílem je zvýšit povědomí o kybernetických hrozbách a poskytnout lidem nástroje a znalosti, které potřebují k ochraně sebe, svých dat a zařízení. Zaměříme se na:

Kroužky programování pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ. V těchto kroužcích se naučí základy programování, jak vytvořit webové stránky nebo aplikace.

Příměstské tábory plné zábavy a technologií se zaměřením na programování.

V souvislosti s přibývajícím množstvím podvodů na internetu budou organizovány pravidelné přednášky na téma bezpečí. Ty budou určené pro všechny věkové kategorie a jejich tématem bude prevence a osvěta před hrozbami internetu, např. kyberšikana, podvody, dezinformace nebo zneužívání osobních údajů.

Vzdělávací kurzy např. psaní všemi deseti nebo kurzy programování. V budoucnu máme v plánu otevření rekvalifikačních kurzů pro IT pozice, které budou příležitostí pro každého, kdo se chce naučit nové dovednosti a získat zkušenosti v oblasti informačních technologií.

Vzhledem k dnešní pokročilé technické době nabízíme i kurz na efektivní využití AI v každodenním životě, nebo kurz psaní všemi deseti pro širokou veřejnost.